Pasy dla psa, czyli jak bezpiecznie przewozić pupila

 

Pas bezpieczeństwa dla psa to najlepsze rozwiązanie, które zadba o bezpieczeństwo Twojego pupila podczas podróży. Pasy dla psa powinny znaleźć się w samochodzie każdego właściciela czworonoga nie tylko z uwagi na obowiązujące przepisy kodeksu drogowego, ale również bezpieczeństwo Twoich bliskich, Twojego psa, jak i innych uczestników ruchu drogowego.


Dlaczego przewozić psa w pasach bezpieczeństwa?

Transportowanie pupila bez odpowiedniego zabezpieczenia, naraża właściciela nie tylko na wysoką karę pieniężną, lecz także zwiększa ryzyko wypadku samochodowego. Przewożenie nieprzypiętego zwierzaka w przypadku nagłego hamowania, czy też niekontrolowane przemieszczenie się czworonoga po kabinie samochodu może doprowadzić do śmiertelnego w skutkach wypadku. Badania pokazują, że małe czworonogi, które podróżują bez zabezpieczenia w trakcie wypadku zazwyczaj wylatują przez przednią szybę, zaś duże psy osiągają masę kilu ton i mogą doprowadzić do zmiażdżenia kierowcy lub innych pasażerów. Jak widzisz prawdopodobieństwo wypadku jest wysokie, dlatego warto zainwestować w pasy bezpieczeństwa dla psa żeby zminimalizować ryzyko i spokojnie odbyć podróż. Pamiętaj żeby w trakcie podróży zrezygnować z obroży i przewozić psa w szelkach. W razie wypadku używanie pasów wraz z obrożą może narazić Twojego pupila na poważne obrażenia, w tym uduszenie, złamanie karku lub śmierć.Jak wybrać odpowiedni pas bezpieczeństwa dla psa?

Wybierając pasy dla swojego pupila kieruj się przede wszystkim jakością i wytrzymałością materiałów. Porządne pasy do samochodu dla psa powinny być wykonane z wytrzymałego metalu, który będzie zdolny wytrzymać działanie dużych sił w sytuacji wypadku drogowego. Dobre szelki nie powinny też zawierać plastikowych zapięć i klamer, ponieważ osłabiają one konstrukcje pasów bezpieczeństwa. Kolejnym istotnym aspektem w przypadku wyboru pasów bezpieczeństwa jest dobranie szelek do wagi i wymiarów Twojego pupila.

Na rynku dużą popularnością cieszą się szelki samochodowe dla psów firmy Kardiff. Wysokiej jakości materiały użyte przy produkcji pasów, takie jak stalowe karabińczyki używane również w przemyśle alpinistycznym, czy też oddychający materiał sprawiają, że produkt ten jest chętnie wybierany przez miłośników zwierząt. Pasy dla psów Trixie to kolejny produkt rekomendowany wśród właścicieli czworonogów. Pasy tej marki cieszą się zainteresowaniem z uwagi na możliwość regulacji w obrębie klatki piersiowej i brzucha pupila, jak także miękki, nylonowy materiał, który nie obciera czworonoga podczas jazdy.Gdzie kupić pasy bezpieczeństwa dla psa?

Pasy bezpieczeństwa dla psa znajdziesz w najlepszych internetowych sklepach zoologicznych.

Sprawdź ofertę - Pasy dla psa - Sklep zoologiczny StacjaZwierzak.pl

Kupując pasy bezpieczeństwa przez Internet możesz nie tylko zaoszczędzić czas, lecz także zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi bez wychodzenia z domu. W ofercie naszego sklepu zoologicznego online znajdziesz szeroki wybór pasów bezpieczeństwa dla zwierząt wraz z szczegółową specyfikacją produktów, która pozwoli Ci dokonać odpowiedniego wyboru.