• Kategorie
  • Szukaj
  • Kuwety dla kota

Koty to czyste zwierzątka, które lubią załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w higienicznych warunkach. Kuweta dla kota to podstawowe wyposażenie każdego domu, w którym mieszka kot. Warto jednak wiedzieć, że koty są wybredne – jeśli zwierzę nie zaakceptuje kuwety, to nie będzie z niej korzystał. Właśnie dlatego przygotowaliśmy obszerny asortyment kuwet dla kotów, aby każdy właściciel kota znalazł odpowiedni model dla swojego ulubieńca.

Kuweta dla kota otwarta czy zamknięta?

Najczęściej wybieranymi kuwetami są kuwety zamknięte, czyli kryte. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ zapach z pojemnika nie rozprzestrzenia się po całym domu. W naszej ofercie dostępne są kuwety z filtrem i zamykanymi drzwiczkami. Dzięki pokrywie żwirek w mniejszym stopniu wydostaje się poza obręb kuwety, a więc zdecydowanie łatwiej jest utrzymać dom w czystości. Nie każdy kot będzie korzystać z zamkniętej kuwety – być może twój pupil lubi mieć wszystko na oku i nieustannie obserwuje otoczenie. Wówczas lepszym wyborem będzie kuweta otwarta, w której będzie czuł się bezpieczniej. Mamy także kuwety profilowane oraz narożne, a więc z pewności znajdziesz u nas model, który zmieści się w twoim mieszkaniu. W sprzedaży mamy również miski dla kota oraz drapaki, a więc wszystko to, czego potrzebuje twój kot.

Jak dobrać odpowiednią kuwetę?

Kuweta dla kota musi być przede wszystkim odpowiednio duża – jeśli kuweta będzie zbyt mała, to kot nie będzie chciał z niej korzystać. Ponadto kuweta powinna być wygodna i łatwo dostępna. Nie stawiaj zatem kuwety na podwyższeniu ani na piętrze. I pamiętaj, aby utrzymywać kuwetę w czystości!