• Kategorie
  • Szukaj
  • Miski dla psów

Oferujemy szeroki wybór misek dla psów. W naszym asortymencie znajdziesz miski dla psów metalowe, plastikowe i ceramiczne różnej wielkości i w rozmaitych wzorach, kolorach oraz kształtach. Kupisz u nas miski zarówno dla dużych psów, jak i najmniejszych ras. Każdy pies powinien mieć dwie miski – jedną na wodę, a druga na karmę.

Dobra miska dla psa, czyli jaka?

Miska dla psa powinna być przede wszystkim stabilna i nie poruszać się po podłodze w trakcie jedzenia. Polecamy miski na gumie, które dostępne są w różnych średnicach. Jeśli twój pies bałagani podczas jedzenia, to kup wysoką miskę metalową, a jeśli jesteś właścicielem dużego psa, to idealnym wyborem będą miski na stojaku, których wysokość możesz regulować. Na stojaku można umieścić dwie miski, jedną na wodę, a drugą na pokarm.

Psu, który zbyt szybko je warto kupić miskę spowalniającą jedzenie. System korytek i labiryntów skutecznie utrudnia zbyt zachłanne jedzenie, dzięki czemu spożywanie karmy trwa nawet kilkukrotnie dłużej. W ofercie mamy także miski dla kota, również modele z funkcją spowalniania jedzenia.

Jaki powinien być rozmiar miski dla psa?

Nie zawsze największa miska będzie najlepsza. Rozmiar miski musi być bowiem dopasowany do wagi psa i budowy jego ciała. Małemu psu najlepiej kupić miskę szeroką i płytką o pojemności 0,4 litra. Miski dla średnich psów dostępne są w pojemnościach od 0,7 l do 1,5 l, a jeśli jesteś właścicielem psa rasy olbrzymiej to kup miskę o pojemności 2 l. Dla psa o dużych i zwisających uszach najlepiej kupić miskę wąską i wysoką, a dla psa z płaskim pyszczkiem lepiej wybrać miskę niską, tak aby mógł swobodnie jeść.